content.php Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach

GOK Rędziny

Joga

Spotkania odbywają się raz w tygodniu w  czwartki o godz. 20.10

Chcąc jogę określić polską nazwą można by wskazać na ćwiczenia fizyczne, oddychanie lecznicze, relaksacje, uspakajanie myśli, podróż wgłąb siebie i normy życia w zgodzie z naturą. Co ciekawe Większość tych praktyk wykorzystywana jest w psychoterapii.
Przeciętny człowiek postrzega jogę jako zestaw różnych pozycji ciała (asana) Jednak joga to znacznie więcej, to wiedza o tym, jak poznać samego siebie, jak zyskać fizyczne i psychiczne zdrowie, jak żyć w zgodzie ze sobą i światem.
I to może być naszym celem. Każda praktyka jogi przynosi korzyści. Asany pozwalają wzmocnić mięśnie, uelastycznić ciało. Regulują prace narządów wewnętrznych w tym gruczołów dokrewnych, poprawiają równowagę w ciele co wpływa na pracę mózgu, usuwają blokady energetyczne, regulują ciśnienie krwi i łagodzą napięcie nerwowe. Duży wsiłek fizyczny (np. bardzo intensywny trening jogi) mobilizuje ciało człowieka do wyrzutu komórek macierzystych ze szpiku kostnego, które odnawiają i odmładzają nasz organizm. Joga może ci przynieść natychmiastowe korzyści, niezależnie od tego czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym uczniem.
Ważną zasadą dla uczestników spotkań jogi w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach jest: "Robisz tylko tyle, na ile dzisiaj ciało ci pozwala", czyli ćwiczenie w swoim tempie, zatrzymanie się zanim poczujesz ból.

 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka